Zirve Yazılım Bursa Bölge Bayii
PROGRAM İNCELEME E-MÜSTAHSİL YARDIM FİYAT KONTÖR FİYAT LİSTESİ SATIN AL


e-Müstahsil Makbuzu Uygulaması nedir?

Defter tutan çiftçilerin veya toptancıların, defter tutmayan çiftçilerden satın aldıkları ürünler karşılığında düzenledikleri ticari vesikaya müstahsil makbuzu denir .

Gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçilerden tarımsal ve hayvansal ürünler alan birinci sınıf tüccarların ticari faaliyetlerinin elektronik olarak yürütülmesi için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirtilen usul ve esaslarla, müstahsil makbuzu ile aynı nitelikleri taşıyan elektronik belgelerin düzenlenmesi, saklanması ve iletilmesi ve Gelir idaresi Başkanlığı’na raporlanmasına ait işlemleri kapsayan uygulama ise e-Müstahsil Makbuzu uygulamasıdır.

Bu Uygulamadan Nasıl Yararlanabilirsiniz;

e-Müstahsil Makbuzu’ndan yararlanabilmek için 3 farklı yol kullanılabilmektedir.

  • Doğrudan Entegrasyon: İşletmeler kendi bilgi işlem alt yapılarını Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’nın teknik kılavuzlarla belirtiği altyapı ve kalite sertifikasyonlarını tamamlayarak GİB ile direkt iletişime geçen bir yapı kurabilrsiniz.
  • GİB Portal: Gelir İdaresi Başkanlığının servis ettiği GİB Portali üzerinden makbuzlarınızı tek tek işleyerek uygulamayı kullanabilirsiniz.
  • Zirve Özel Entegratörlük: Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan özel entegratörlük izni alan Uyumsoft üzerinden  e-Müstahsil Makbuzu uygulamasını hızlıca geçiş yaparak kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.
   
0224 251 4438 info@desteknik.net
*** Desteknik Bilgisayar San.Tic.Ltd.Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 ***